SIKÇA SORULAN SORULAR


Amerikadaniste.com`la, kitaptan DVD`ye, giyim eşyalarından elektronik cihazlara kadar her türlü ürünü evinize getirtebilirsiniz. Kargo maliyetlerini düşürmek için siparişlerinizi birleştirebilir, arkadaşlarınızla birlikte yaptığınız alışverişinizi toplu halde gönderebilirsiniz.

Amerikadaniste.com aracılığıyla, kimyasal malzemeler, silah, patlayıcı maddeler, nakit para, antika, eski para, döviz, çek, senet, mücevher ve tekrar satılmak üzere ticari nitelikte ürünler ve Gümrük Müsteşarlığı`nın hızlı kargo taşımacılığıyla ilgili 19.04.2011 tarihinde yayınladığı genelgeyle yapılan kısıtlamalar neticesinde tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, gıda ürünleri, cep telefonları, dürbün, radar,dedektör, takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünleri, özel izne tabi olan drone tipi ürünler gönderilememektedir. Ayrıca uluslararası kargo kurallarına göre beş yüz gram ve üzerindeki kartuşlar, hoverboard ve lityum içeren tüm bataryaların hızlı kargo yoluyla gönderilmesi mümkün olmamaktadır.Batarya içerikli ürünlerinizin gönderimini USPS (normal posta servisi) aracılığıyla yapabilmekteyiz. Takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve ilaç kategorisine giren ürünler için Devlet Hastanesi ya da Aile Hekimliği'nden reçete yazdırmanız durumunda gönderimlerinizi gerçekleştirebilmekteyiz. Daha detaylı bilgi almak için 0212 232 33 97 numaralı Çağrı Merkezi'mize ulaşabilirsiniz.
Kıymeti 150 Euro'yu geçmeyen kitap, basılı yayın ve dergi türü ürünlerde gümrük vergisi uygulanmamaktadır. Gönderileriniz için ödenecek gümrük vergi ve harçları gümrük kontrolleri sonrasında belirlenmektedir. Siparişiniz sırasında ödeyebileceğiniz teminat bedeli bu vergi ve harçların ödenmesi için kullanılacaktır. İşlemler sonrasında belirlenecek vergilerin farklı olması durumunda üye hizmetleri ekibimiz sizinle iletişime geçecektir. Daha detaylı bilgi almak için Üye Hizmetleri ekibimize 0212 232 33 97 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.
Siparişleriniz, siz 'Gönder' emri verdikten sonra 3-4 iş günü içerisinde teslim edilir. Siparişinizin Amerika adresinize ne zaman geldiğini, Türkiye'ye ne zaman yola çıktığını ve size ne zaman ulaşacağını web sitemizden takip edebilirsiniz.
Amerikadaniste üyeliğinizi iptal etmek için destek@amerikadaniste.com adresimize yazılı talebinizi iletmeniz gerekmektedir. Üye hizmetlerimiz en kısa sürede talebinizi işleme alacaktır.
Siparişlerinizi tek tek kontrol edebilmeniz ve size paketlerinizle ilgili detaylı bilgi verebilmemiz için yapacağınız her alışverişten önce 'Yeni Alışverişim' linkine tıklayarak yeni bir kayıt oluşturmanızı öneriyoruz. Amerikadaniste.com'da 'Beklediğim Paketler' bölümünde paketlerinizi Amerika adresinize ulaşıncaya kadar da takip edebileceksiniz.
Evet. Amerikadaniste.com kullanıcılarının paketlerini 30 gün süre ile ücretsiz depolar. 30 günü aşan beklemelerde kg. başına aylık $5 ücret alınır. Paket depolama toplamda 75 günü aşamaz.
Evet. Paketlerinizi istediğiniz takdirde en az kargo maliyeti için yeniden paketleyebiliriz. Böylece gereksiz büyük paketleme için ekstra kargo ücreti ödemezsiniz. Ayrıca yeniden paketleme isteyerek farklı paketlerdeki ürünlerinizi birleştirebilirsiniz.
Sizin verdiğiniz siparişler dışında Amerika adresinize gelen paket, katalog vs. Size e-posta ile bildirilir. Gönder emri vermeniz durumunda, diğer siparişlerinizle ya da ayrı olarak size gönderilir.
Ürün iade ve değişimleri için ürünü satın aldığınız siteyle irtibata geçin. Yapacağınız yazışmalar ve değişimi yapılan ürünlerinizin gönderilmesi için bizden almış olduğunuz Amerika adresinizi kullanabilirsiniz. Ürün değişimi ve iadeler tamamen alışveriş yaptığınız siteyle sizin aranızda olup, Amerikadaniste.com bu tür durumlarda sorumluluk kabul etmemektedir ancak satın aldığınız ürünü herhangi bir nedenle iade etmek isterseniz size yardımcı olabiliriz. Paketiniz adresinizden teslim alınıp Amerika adresinize uygun kargo ücretleriyle yönlendirilir ve Amerika ofisimiz paketinizi satıcınıza ürünün faturası ve varsa iade etiketleriyle birlikte kargo yoluyla iade eder. Paketinizle birlikte gelen faturaların kopyaları 1 ay süreyle Amerika ofisimiz tarafından saklanmaktadır. İade etmek istediğiniz ürünlerle ilgili 0212 232 3397 numaralı telefonumuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz.
Siparişlerinizde teslimat adresi (Shipping address) olarak Amerikadaniste.com'dan aldığınız Amerika adresinizi, fatura adresi (Billing address) olarak da kullandığınız kredi kartınızın ekstre adresini kullanmanız gerekmektedir. Bazı firmalar ödemede kullandığınız kredi kartınızın ekstre adresini teyit etmek istedikleri için siparişinizi iptal edebilir ya da sizinle daha fazla bilgi edinmek için irtibata geçebilir. Bu firmalara kredi kartınızın ekstrelerinin geldiği Türkiye'deki adresinizi verebilirsiniz. Bazı firmalar kredi kartınızı aldığınız bankanın telefon numarasını da isteyebilir. Firmalar sizden alacakları telefon numarasıyla bankanızı arayıp siparişinizin tutarı için bankanızdan telefonda otorizasyon isteyecektir. Otorizasyon işlemini tamamladıktan sonra firmalar siparişlerinizi onaylayacaktır. Bunun gibi sorunlarla karşılaşırsanız Amerikadaniste.com Çağrı Merkezi'nden de yardım alabilirsiniz. Amerikadaniste.com Çağrı Merkezi'ne 0212 232 3397 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.
Türk Bankaları'nın kredi kartlarını kabul etmeyen sitelerden alışveriş yapmak ya da herhangi bir nedenle ödemesini yapamadığınız siparişlerinizi tamamlamak için "Benim İçin Al" servisini kullanabilirsiniz. Bu servisle siparişlerinizi sizin için Amerikadaniste.com Alışveriş Uzmanları satın alıyor. İstediğiniz ürünleri kişisel menünüzdeki "Benim İçin Al" linkini kullanarak ulaşabileceğiniz "Benim İçin Al" sayfasında bize iletebilir, siparişinizin ödemesini kredi kartınızla yine bu sayfadan yapabilirsiniz.
Evet. Amerika'ya gönderi yapan dilediğiniz siteden alışveriş yapabilirsiniz. Amerika haricindeki bir ülkeden yapacağınız alışverişleriniz için, Amerika girişinde Amerika vergi kurallarına göre gümrük vergisi uygulanabilmektedir.

Amerikadaniste.com'a üye olun, Amerika'dan online alışveriş yapmanın keyfini çıkarın.

Ücretsiz Deneyin